Oklejanie samochodów

Oklejanie samochodów, jest zawsze dużym wyzwaniem dla projektanta/grafika. Na samym początku ważne, aby dopasowując wzór oklejenia, dostosować go do danego modelu samochodu. Każde auto to inne uwarunkowania kształtu oraz możliwość wykorzystania powierzchni samochodu, które stwarzają każdorazowo nowe koncepcje budowy projektu w głowie grafika. Od razu widać, że samochody dostawcze dają nam większe pole do popisu, podczas projektowania reklamy. Najtrudniejsze zadanie staje przed grafikiem, kiedy ma zaprojektować coś na samochody osobowe, lecz zawsze udaje się dopasować projekt do linii nadwozia. W sumie to właśnie te oklejone samochody osobowe wydają się najciekawsze, ponieważ mają nieregularne kształty, oprawione w nowe, barwniejsze, ciekawsze i bardziej zauważalne folie do oklejania.

Nasza firma przygotowuje projekty do oklejania samochodów. Niewiele osób wie, że proces projektowania jest procesem bardzo złożonym i niełatwym. My dodatkowo do podstawowego stworzenia koncepcji wizualnej wykorzystujemy rysunki techniczne, przedstawiające rzuty wymiarowe aut. To dzięki tak pokazanej grafice, jesteśmy w stanie precyzyjnie odzwierciedlić wzór, uwzględniając cztery główne rzuty samochodu (przód, tył, bok lewy, bok prawy). Warto dodać, że dysponujemy najnowszymi bazami danych, oferując praktycznie wszystkie rysunki techniczne samochodów, a poszczególne cztery przekroje, zawierają najważniejsze wymiary auta.

Sprawdźmy zatem jak rysunki techniczne przyśpieszają wykonanie projektu.
Większość ludzi jest wzrokowcem, więc jak nie łatwo się domyślić, to właśnie wizualizacja fotograficzna docelowego oklejenia auta folią precyzyjnie określi ustawienie aplikacji graficznej.
Jak tego dokonujemy?
Aby w pełni urzeczywistnić projekt stosujemy wizualizacje fotograficzną, czyli poprzez naniesienie gotowego projektu na realny wygląd auta. Samochód, który ma zostać oklejony jest wcześniej poddany szczegółowym pomiarom, na podstawie których, nasze zdjęcia (rysunki techniczne) są odpowiednio skalowane w komputerze. Dzięki takiemu projektowi uzyskujemy dokładne odwzorowanie projektu w stosunku do realnych wymiarów samochodu, a klient jest w stanie zobaczyć, czy właśnie o taką reklamę mu chodziło! Jednak w przypadku bardziej skomplikowanych projektów, ustawiamy grafikę na podstawie, których naklejki powinny być dopasowane do przetłoczeń karoserii (tłoczeń technologicznych, obłych kształtów) stosujemy indywidualne ustawienie aplikacji graficznej do wybranego samochodu. To właśnie ta technika pozwala w sposób bardzo precyzyjny dopasować projekt graficzny do kształtów auta. Metodę tę najczęściej wykorzystujemy w przypadku usługi oklejanie samochodów po całości.

Dodaj komentarz